Attractions

Na miejscu i w okolicy Apartamentów Black Lion  panują doskonałe warunki do uprawiania rozmaitych form aktywnego wypoczynku, w tym turystyki pieszej i rowerowej. Okolica jest idealnym miejscem dla miłośników przyrody, spacerowiczów i grzybiarzy.

W zasięgu godziny jazdy samochodem z Pcimia znajdują się ośrodki turystyczne rangi międzynarodowej oraz miejscowości, których zabytki wpisano na listę światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO takie jak Kraków (35km), Wieliczka (27km), Kalwaria Zebrzydowska (24km), Zakopane (50km).

W Myślenicach 10km od Apartamentów Black Lion znajduje się wyciąg narciarski, kryte lodowisko oraz kąpielisko na Zarabiu. Do Rodzinnego Parku Rozrywki „Energylandia”, „Zatorlandu” i Parku Ruchomych Dinozaurów w Zatorze 65km, do Rabkolandu w Rabce (16km).

Przejście graniczne z Republiką Słowacką w Chyżnem (na trasie E77) znajduje się w odległości 45km od centrum Pcimia. Na jednodniowe wycieczki do centrum Krakowa, Wieliczki, Zakopanego czy Zatoru można dojechać samochodem do 1 godziny.